péntek, 06 január 2017 10:45

Adventtől – Karácsonyig

Az év egyik legszebb ünnepe a karácsony. Ebben az évben a készülődés programjait és feladatait egy öthetes projektbe fűztük össze.

A várakozási időszakba különböző fakultatív programokkal az iskola minden tanulóját igyekeztünk bevonni.
Hagyományainkhoz híven az aulába egy nagy adventi koszorút készítettünk, melynek gyertyáit hétről-hétre egy irodalmi műsor kíséretében gyújtottuk meg az osztályok képviselői előtt. A tanulók által készített koszorúkon a gyertyalángok az osztálytermekbe is melegséget vittek. A tantermek falain saját készítésű adventi naptárak jelezték az ünnep közeledtét. Betlehemek készítésével karácsony csodáját elevenítették meg diákjaink.
Mint minden évben, így most is december 6-án ellátogatott hozzánk és megajándékozott bennünket a Mikulás.
Az előző évekhez hasonlóan a Faluházban megrendezett Vers-és prózamondó versenyünk december 14-én színvonalas körülmények között zajlott le.
November végén meghirdettük az évek során népszerűvé vált Karácsonyi rajzpályázatunkat.
A beérkezett igényes munkák közösségi tereinket díszítik.

A rajzpályázat eredményei a következők:
I. évfolyam

1. helyezett: Papp Bence 8. a
2. helyezett: Nagy Norbert 8. a
3. helyezett: Fűzi Lilla 8. a

A december 21-én megrendezett iskolai ünnepségünkön programsorozatunk méltó befejezéseként a negyedik a osztály, Harsányi Sándorné tanítónő vezetésével ünnepi hangulatot varázsolt a szadai betlehemes bemutatásával. Színvonalas műsorukat a falu közössége előtt is bemutatták.
Tari Anikó tanítónő irányításával a negyedik b osztályos tanulóink karácsonyi műsorát a helyi református templomban láthattuk, melynek megtekintésével még közelebb kerülhettünk a szeretet ünnepéhez.
Pedagógusaink nevében szeretnénk köszönetet mondani Szada nagyközség lakóinak, hogy rendelkezésünkre bocsátották a betlehemeshez a kellékeket, ezzel is növelve az előadás színvonalát.