péntek, 24 március 2017 07:00

PÉNZÜGYI TÉMAHÉT

A 2017. március 6-i héten iskolánkban is megrendezésre került a PÉNZÜGYI TÉMAHÉT.

Az egész hetet átszőtte a pénzzel kapcsolatos sokféle feladat, tanórákon és szabadidőben egyaránt.

Az alsó tagozaton matematika, környezet, rajz és technika órákba építve rejtvényeket, fejtörőket oldottak meg a gyerekek. Kisfilmeket láttak a takarékosságról, pénzhasználatról.

A felsősök projektórákon közelítették meg a témát, takarékossági praktikákkal, a családi költségvetés készítésével, a „bankolás” fortélyaival ismerkedhettek.

Reggelente a pénz-híradót hallgathattuk az iskolarádióban. Olyan érdekességeket, hasznos információkat osztottak meg egymással az osztályok a pénz történetéről, kialakulásáról, a pénzeken található jelképekről, amiket gyűjtőmunkában készítettek.

Régi pénzeket, különleges bankjegyeket, érméket nézegethettek, vizsgálhattak a diákok az aulában elhelyezett mini kiállításon.

Szerdán nőnapi pénztotó mozgatta meg az alsósokat, felsősöket egyaránt, összefoglalva a hét addigi információit.

„Pénz7” címmel plakátpályázat indult, illetve a „Székely pénz”, az iskola pénzének megtervezésére hívtuk fel a gyerekeket. A beérkezett pályaművekből összeállított kiállítást a napokban még láthatják az érdeklődők.

Igazán mozgalmas, színes hét áll mögöttünk.

Köszönjük a diákok, pedagógusok és segítő szülők aktív részvételét!