hétfő, 13 július 2015 15:26

„Drámából idill”

Május hónapban tekinthetik meg az érdeklődők a már hagyományosnak tekinthető Székely Bertalan rajzpályázat anyagából nyílt kiállításunkat. Címe: „Drámából idill”.

A drámai, főleg történelmi képek egy alakját kellett feldolgozni képátírással. Diákjaink közül 79-en próbálkoztak megoldani ezt a nem könnyű feladatot. Hosszú alkotások után születtek meg az új művek. Nehéz volt a feladat, de eredményes, általa betekinthettek a tanulók az alkotás folyamatába. Meg kellett ismerniük a kép tartalmát, kiválasztaniuk a számukra legérdekesebb alakot, új helyzetbe és új környezetbe helyezniük. Mindezt úgy, hogy a végén idilli legyen a hatás.
A zsűri elnöke Szekeres Erzsébet volt, akinek alkotásait több ízben is megtekinthettük Szadán. Iskolánkból Verébné Kovács Rozália igazgatóhelyettes asszony és Szathmáryné Szabó Zsuzsa DÖK-vezető értékelték a pályamunkákat. Nehéz helyzetben voltak. A számtalan szép kép közül nem volt egyszerű néhányat kiemelni.
Köszönjük a tartalmas kiállításmegnyitót Szekeres Erzsi néninek, Oroszi Sándor polgármester úrnak, Greffné Kállai Tünde igazgatóasszonynak, Zentai Noéminek és Udvard Gizella zongoratanárnőnek.
Díjazottak:
5-6. évfolyam
  • Tóth Bence Gábor 5.b
  • Michaelisz Dóra 5.b
  • Fekete Levente 5.b
7-8. évfolyam
  • Molnár Vivien 8.a
  • Lőrincz Dorka 8.a
  • Madarász Brigitta 7.b
A zsűri különdíját kapták:
  • Dávid Nikolett 5.b,
  • Kiss Nikoletta 5.a,
  • Tóth-Bagi Réka 8.b
  • Kerner Róbert 8.a osztályos tanulók.

Gratulálunk nekik és minden résztvevőnek!

Verók Ildikó tanárnő beszámolója

Március 2024