hétfő, 13 július 2015 15:18

Less Nándor Országos Földrajzverseny

Ebben a tanévben is néhány kiemelkedően teljesítő és a földrajz felé szeretettel forduló diákunk megírta a Less Nándor Országos Földrajzverseny házi levelező fordulóját.

Madarász Brigitta a 7.b osztályból 10.-ként és Szilágyi Gergely a 8.a osztályból 13.-ként jutott be az április 17-18-án megrendezésre kerülő országos egyéni fordulóba az I. kategóriában. A versenyre a diákokat idén is Aranyossy Emőke tanárnő készítette fel.

Less Nándor Országos Földrajzverseny – Madarász Brigitta, 7.b osztályos tanuló beszámolója:
„A versenyre való felkészülést már októberben megkezdtük, Aranyossy Emőke tanárnővel. Az első fordulót márciusban írtuk meg az iskolában, innen ketten jutottunk tovább: Szilágyi Gergely (8.a) és én.
Április 17-én Emőke nénivel vonattal utaztunk le Debrecenbe, ahol az első nap az írásbeliket írtuk meg az egyetemen, ami a végeredmény felét adta meg. Az írásbeli után megnéztük alaposabban Debrecent, ami mindnyájunknak nagyon tetszett. Másnap reggel mentünk szóbelizni a Debreceni Tudományegyetemre. Geri 8., én 12. voltam a szóbelin, Geri Európa, én pedig Ázsia természetföldrajzát húztam tételként. Miután letudtuk a szóbeliket, a Debreceni Nagytemplomot látogattuk meg Emőke néni vezetésével.
Eredményhirdetésnél az I. korosztályban Geri 14., én 16. helyezést értem el. A versenyzőket oklevéllel és kisebb ajándékkal jutalmazták.
Ezek után kezdetét vette a hosszú utazás. Mindenki elfáradt a két napban, de szerintem megérte.
Emőke néninek nagyon köszönjük a felkészítést, és a sok-sok biztatást, amit kaptunk tőle!”