csütörtök, 28 április 2016 17:16

Föld napja 2016- "Pokrócos vetélkedő"

Napsütés, jóidő, pokróc, tolltartó, atlasz, jókedv. Ezek a hozzávalók kellenek minden évben a Föld napja rendezvényen való részvételhez, valamint menetlevél és a pályamunka elkészítése. Utóbbi teljesítéséhez idén a gyerekeknek rajzokon, vagy fényképeken kellett megmutatniuk mit tesznek csapattársaikkal a Föld egészségének megőrzéséért. A nehéz feladat ellenére 54 darab 4 fős csapat adott be pályamunkát, amelyekből kiállítást láthattunk a földszinti aulában. Csak gratulálni tudok műveikhez.
Április 22-én délután segítőkkel együtt, akiknek ezúton is nagyon köszönöm a segítséget, majdnem 300-an várták izgatottan, hogy elkezdődjön a Föld napi akadályverseny. Ügyességi és "okossági" versenyek is szerepeltek az állomások között. Az elsősök felsős kísérővel, a többiek önállóan vették az akadályokat. Frissítő almalevet iszogatva elégedetten nézegették a tanulószobások és 5.b osztályosok segítségével készített könyvjelzőiket, melyet minden résztvevő kapott emlékül a feladatok teljesítését követően. A kis ajándékon található matricákat Csordás Gyöngyi szülőtől kaptuk ajándékba, köszönet neki.
A helyezettek a következő gyerekek voltak:
1. helyezettek: Csepecskék: Bihari Lőrinc, Jakus Zsuzsi, Monok Juli, Széchenyi Levi (1.b osztály)
2. helyezettek: Katicabogarak: Simon Zsófia, Simon Laura, Farkas Léna, Kovács Nikolett (2.b osztály)
3. helyezettek: A Föld védelmezői: Benedek Dániel, Vass Kiara, Bodó Janka (1.a osztály)
3. helyezettek, alacsonyabb pályamunka ponttal: We love nature : Vágó Panna, Bányász Laura, Fekete Vivien, Triff Melinda (5.a osztály)
Legigényesebben kidolgozott menetlevél díja: Pandák: Zentai Napsugár, Zentai Noémi, Papp Jázmin, Pál Andrea (7.b és 7.a osztály)
Föld napi rejtvény leggyorsabb megfejtője: Fűzi Lilla (7.a osztály)
Gratulálok nekik! Remélem jövőre is ott lesznek a pokrócos bulin, akárcsak a többi résztvevő! Ne feledjük az öreg indián szavait az év többi napján sem:
"A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön."

Szathmáryné Szabó Zsuzsa írása